سنگ نگاره هاي ايـران- زبان مشترك جهاني

  • 1,200,000 ريال
تعداد

گزینه های در دسترس


این کتاب موجود است جهت سفارش با شماره 88582951 تماس حاصل فرمایید


معرفی كتاب :

كتاب سنگ نگاره هاي ايـران- زبان مشترك جهاني Iran Petroglyphs ,Universal Common language، شامل گزارش هایی از سنگ نگاره های مکشوفه طی 11 سال از درون غارها و کوه های 24 استان ایران و تطبیق آنها با دیگر نقاط جهان است. شباهت های ظاهری و مضامین آنها بقدری با یکدیگر شبیه است، که گویی یک هنرمند طی هزاران سال همه ی آن آثار هنری تاریخی را در نقاط مختلف دنیا خلق کرده است!

از دیگر شگفتی موجود در کتاب مذکور، تطبیق طرح روی خیلی از سفالینه ها، پلاک ها و پیکره های مفرغی پیش از تاریخ ایران با سنگ نگاره های مکشوفه درون غارها و کوه های ایران است. از منظر سبک های هنری و پیام های آشکار و نهان به هم، بقدری به هم نزدیک هستند که گویی اغلب طرح های روی سفالینه ها، پلاک و پیکره ها از نقوش سنگ نگاره های کهن درون غارها و کوه های ایران کپی برداری شده است!

این کتاب در قالب طرحی نفیس و همگون یک برند ملی و جهانی شکل گرفته است. تعداد صفحات آن 533 صفحه است که 230 صفحه ی آن رنگی گلاسه است. اندازه ی آن رحلی است و از جلد کالینگور و پوشش گلاسه تشکیل شده است.

محتوای این کتاب با بیش از 2000 تصویر شناسنامه دار، گزارش هایی از عمق تاریخ و هنر ایران که اغلب از اسناد دست اول هستند و برای نخستین بار در ایران معرفی می شوند. این کتاب برای محققان عرصه های: جامعه شناسی، انسان شناسی، تبار شناسی، باستان شناسی، متخصصین رقص های آیینی و جادو نگاری، متخصصین خط و پژوهشگران عرصه سیر تطور خط از تصویری تا الفبایی ، متخصصین هنرهای نمایشی، سیر هنر کهن در ایران و جهان، اسطوره شناسی، متخصصین تاریخ، متخصصین گردشگری، زمین شناسان، زیست شناسان، متخصصین جغرافیای اقلیمی ، نمادشناسان و... بسیار جالب و کمک کننده است.

شناسنامه کتاب
عنوان سنگ نگاره هاي ايـران- زبان مشترك جهاني
مولف دکتر محمد ناصری فرد
ناشر واصف
نوبت چاپ اول
تیراژ 1000

نظر بدهید

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب