برندسازی ملی

  • 93,000 ريال
تعداد

گزینه های در دسترس


معرفی کتاب

برندسازي ملی، مفهومی است که در بر دارنده طیف وسیعی از فعالیت‌های یک ملت است که شامل صادرات، سرمایه‌گذاری خارجی، فرهنگ و میراث فرهنگی، مردم، حاکمیت و گردشگری است. در واقع، برند ملی نشان‌دهنده هویت یک ملت از ابعاد گوناگون است.

استفاده از ابزار برندسازي ملی توسط دستگاه­های سیاستگذاری کشورهای پیشرو در حوزه دانش بازاریابی (به عنوان منشأ این مبحث) تا بدانجا پیش رفته که از آن به عنوان دیپلماسی عمومی یاد می­کنند. ضمناً اثبات تأثیرگذاری برندسازی ملی و نقش آن در توسعه کشورها موجب گردیده سازمان ملل متحد نهادی با نام «سازمان جهانی دارایی­های معنوی» را مأمور پیگیری برندسازی برای کشورها و ملل در حال توسعه و فقیر کند. اکنون برندسازی ملی تبدیل به ابزار و واقعیتی انکارناپذیر در توسعه و پیشبرد اهداف اقتصادی، گردشگری و فرهنگی كشورها شده است.

 

نمونه‌های بهره‌برداری موفق از این مقوله را می­توان در جای جای دنیا مشاهده کرد. ترکیه، اسپانیا، استرالیا، چین، فنلاند، برزيل، آفريقاي جنوبي و حتی کرواسی و عمان نمونه­های موفق اجرا و انتفاع از برنامه برندسازی ملی هستند.

تصویرسازی، تغییر تصویر موجود، و شکل­دهی به یک تصویر و ذهنیت جدید و مطلوب، جوهره برندسازی ملی به حساب می­آید. برند ملی کلیشه­های منفی غالب را می­زداید و سعی می‌کند به جای آنها و بر اساس ظرفیت­ها، تصویری مطلوب را جایگزین نماید.

در اين كتاب سعي شده تا مخاطبان گرامي بطور كامل با مفهوم نوين برندسازي ملي آشنا شده و به مزيت‌هاي برندسازي براي ملتها پي ببرند. اميد است مطالب بيان شده در اين كتاب بتواند در پيشبرد مقوله برندسازي در كشور راهگشا باشد.

شناسنامه کتاب
مولف ابوالفضل معصوم زاده زواره؛ جعفر شمسی
ناشر مؤلف
نوبت چاپ دوم/1393
تیراژ 1000
قیمت 93000 ریال

نظر بدهید

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب