نکات کاربردی و محاسبه آسان حقوق و مزایای کارگران در قانون کار

  • 120,000 ريال
تعداد

گزینه های در دسترس


معرفی کتاب
ویژگی بارز کتابِ « نکات کاربردی و محاسبه آسان حقوق و مزایای کارگران در قانون کار» نگاه عملیاتی به مواد قانونی مرتبط با مزد و مزایای کارگران و شیوه های آسان و قابل فهم برای محاسبه آن می باشد. این کتاب بر اساس تجربیات نگارنده در مراجع حل اختلاف کار و با شناخت اختلافهای شایع کارگران و کارفرمایان تدوین شده و هدف اصلی از نگارش آن افزایش آگاهی کارگران و کارفرمایان (به ویژه در کارگاههای کوچک و نوپا) با مواد پرکاربرد قانون کار در زمینه مزد و مزایا می باشد. در این کتاب سعی شده به سئوالات متداول کارگران و کارفرمایان در زمینه مزد و مزایا به شیوه کاربردی پاسخ داده شود. به جرات می توان گفت بسیاری از سئوالات و سوء تفاوتهای موجود بین کارگران و کارفرمایان با مطالعه این کتاب برطرف خواهد شد. فصول کتاب به ترتیب با موضوعات زیر تنظیم شده است:
1 - ابتدا به تعاریف مفاهیم واژگان به کار رفته در قانون کار در ارتباط با مزد و مزایای کارگران اشاره شده و ضمن تعریف دقیق، به بیان تمایزهای آنها می پردازد
2 - سپس به مواد قانونی پرکاربرد قوانین و مقررات در زمینه مزد و مزایا با ذکر خلاصه ای از مواد قانونی مذکور در جدول اشاره می کند.
3 - در فصل دیگر فرمولها و شیوه آسان و قابل فهم برای مزد و مزایا مطابق قانون توضیح داده شده که این فصل به عنوان پرکاربرد ترین قسمت کتاب برای کارگران و کارفرمایان، نمایندگان مراجع حل اختلاف کار، حسابداران ، مدرسان روابط کار و به طور کلی افرادی است که مسئولیت محاسبه و پرداخت مزد و مزایای کارگران بر عهده آنها می باشد،محسوب می شود.
4 - در فصل دیگری به کسورات حقوق و مزایای کارگران بر اساس قانون تامین اجتماعی و قانون مالیاتهای مستقیم پرداخته شده است. در این فصل با اشاره به مواد قانونی و مقررات مربوطه مشخص شده که به کدام بخش از حقوق و مزایای کارگران بیمه تامین اجتماعی و مالیات بر درآمد حقوق تعلق گرفته و به چه میزان کسر خواهد شد.
5 - در فصل پایانی کتاب که در دو بخش نکات کاربردی قانون کار برای کارگر و کارفرما توضیح داده شده است، به ذکر نکاتی جالب و پرکاربرد جهت اقدام توسط کارگر و کارفرما به صورت خاص در زمان انعقاد قرارداد کار و و اهمیت دقت در برخی موارد اشاره شده است.
به طور کلی این کتاب می تواند به عنوان یکی از منابع خلاصه و پرکاربرد برای کارگران و کارفرمایان عزیز استفاده گردد. مطالعه این کتاب به عزیزانی که دارای ویژگی های زیر می باشند توصیه می شود:
1- کارگران مشمول قانون کار که در کارگاه های جدید مشغول به کار شده و یا به صورت پیوسته کار می کنند و خواهان آگاهی از اقلام حقوق و مزایا و جزئیات محاسبه این اقلام می باشند؛
2- کارفرمایان جوانی که کسب و کارهای کوچکی راه اندازی نموده و برای آغاز به کار و ادامه حیات بنگاه اقتصادی خود ناگزیر به استخدام کارگر و آشنایی با قانون کار می باشند؛
3- نمایندگان کارگران و کارفرمایان در مراجع حل اختلاف کار به ویژه آنهایی که به تازگی به عضویت این مراجع درآمده اند؛
4- حسابداران به ویژه حسابداران تازه کار و حسابداران کارگاهای کوچک که مسئولیت محاسبه حقوق و دستمزد کارگران را برعهده دارند.
و ...

شناسنامه کتاب
عنوان نکات کاربردی و محاسبه آسان حقوق و مزایای کارگران در قانون کار
مولف اشکان خواجه دادی
ناشر آوای کلک
تیراژ 2000
شابک 978-964-2697-38-0
قیمت 12000 تومان

نظر بدهید

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب